Rihanna, Black Sabbath, The Cure. To będzie rok dla fanów koncertów i festiwali

Kultura
Rihanna, Black Sabbath, The Cure. To będzie rok dla fanów koncertów i festiwali
Rihanna, fot. PAP/EPA/Justin Lane
Rihanna

Występy Rihanny w Warszawie, Black Sabbath w Krakowie, The Cure w Łodzi i coroczne festiwale: Open'er Festival, Jazz na Starówce i Warsaw Summer Jazz Days - to jedne z największych koncertowych atrakcji 2016 roku.

Festiwale muzyki rozrywkowej i jazzowej, a także występy najpopularniejszych artystów - w roku 2016 polska publiczność koncertowa otrzyma bogatą ofertę. Poza zwyczajowymi już imprezami, jak Open'er Festival, Warsaw Summer Jazz Days czy Jazz Na Starówce, w naszym kraju zobaczymy również koncerty m.in. Rihanny, The Cure i Black Sabbath.

 

Koncertowy 2016 r. rozpocznie się w Warszawie 23 stycznia od występu Ellie Goulding w hali Torwaru. Podczas wizyty w Polsce angielska wokalistka i gitarzystka promować będzie swoją ostatnią płytę, wydaną w 2015 r. - "Delirium". W lutym do stolicy przyjedzie Greg Dulli, lider rockowej grupy The Afghan Whigs. Muzyk wystąpi w klubie Stodoła.

 

W kwietniu po raz pierwszy nad Wisłę przyjedzie amerykańska wokalistka Mariah Carey. Zaśpiewa w krakowskiej Tauron Arenie.

 

7 czerwca do łódzkiej Atlas Areny przyjadą gwiazdy heavy-metalu i hard-rocka. Podczas Power Festivalu dla polskiej widowni zagrają m.in. grupy Korn, Megadeth oraz Sixx: A.M.

 

Festiwalowe lato

 

Tradycyjnie największe zainteresowanie widowni przyciągną letnie festiwale, przede wszystkim gdyński Open'er. Od 29 czerwca do 2 lipca na terenie dawnego lotniska wojskowego w Kosakowie ustawione zostaną sceny, na których wystąpią najpopularniejsi artyści ostatnich lat. Organizatorzy imprezy potwierdzili już występy Foals, Florence and the Machine, Sigur Ros, Beirut, Wiz Khalifa, Chvrches, PJ Harvey i grupy Red Hot Chili Peppers.

 

Fani muzyki jazzowej także będą mogli przebierać w ofercie. Poza corocznymi festiwalami jak Warsaw Summer Jazz Days, Jazz Na Starówce, Jazztopad czy Bielska Zadymka Jazzowa, w ramach projektu "Duża Scena", w stołecznym Teatrze WARSawy zagrają Ed Cherry Special Trio, Bobby Previte and the Visitors, Janczarski and McCraven Quintet i Dave Holland Trio. Koncerty odbywać się będą cyklicznie, od 16 stycznia do 6 marca.

 

Pożegnalna trasa Black Sabbath

 

2 lipca do krakowskiej Tauron Areny zjadą się fani ciężkich brzmień i klasycznego rocka z przełomu lat 60. i 70. Dla polskiej widowni zagra grupa Black Sabbath z charyzmatycznym wokalistą Ozzym Osbourne'em, a także gitarzystą Tonym Iommim i basistą Geezerem Butlerem. W składzie formacji zabraknie perkusisty Billa Warda, który odmówił udziału w reaktywacji i pożegnalnej trasie koncertowej. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce. Muzycy przekonują, że będzie to ostatnia trasa koncertowa Black Sabbath. Odbywa się pod hasłem "The End - The Final Tour". Grupa kończy z koncertowaniem z powodu kłopotów zdrowotnych Iommiego.

 

Następnego dnia na wrocławskim Stadionie Miejskim zagra brytyjska legenda heavy-metalu, grupa Iron Maiden. Zespół odbywa światową trasę koncertową, promując swoją ostatnią płytę zatytułowaną "The Book of Souls" (2015). 2 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie zagra Sting, angielski wokalista i basista, lider i założyciel grupy The Police. 

 

Rihanna po raz piąty, Bieber po raz drugi

 

Trzy dni później na warszawskim Stadionie Narodowym zaśpiewa Rihanna. Amerykańska wokalistka przyjedzie do Polski w ramach trasy koncertowej "Anti World Tour". Będzie to jej piąta wizyta w Polsce.

 

W sierpniu odbędzie się także kolejna edycja Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Tegorocznymi gośćmi będą zespoły Deep Purple, Whitesnake oraz The Sisters of Mercy.

 

Jednym z największych wydarzeń koncertowych 2016 r. będzie występ jednej z najpopularniejszych grup lat 80., The Cure. Formacja, prowadzona przez charyzmatycznego wokalistę i gitarzystę Roberta Smitha, wystąpi 20 października w Atlas Arenie w Łodzi.

 

Listopadowym wydarzeniem będzie występ kanadyjskiej gwiazdy pop Justina Biebera. Krakowska Tauron Arena będzie jednym z przystanków na jego trasie koncertowej "Purpose World Tour". Bieber wystąpi w Polsce drugi raz. 

 

PAP

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie