TCS: Wygrana Prevca; Polacy poza czołówką

Sport
TCS: Wygrana Prevca; Polacy poza czołówką
PAP/EPA/FREDRIK VON ERICHSEN

Kamil Stoch zajął 19. miejsce w drugim konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Zwyciężył Słoweniec Peter Prevc, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej turnieju.

Drugie miejsce zajął Norweg Kenneth Gangnes, a trzecie Niemiec Severin Freund, który triumfował w pierwszym konkursie w Oberstdorfie.

 

Drugi z Polaków w serii finałowej Stefan Hula został sklasyfikowany na 24. pozycji.

 

Dzięki zwycięstwu w Ga-Pa Prevc objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej 64. TCS, drugi jest Freund, a trzeci Austriak Michael Hayboeck. Stoch zajmuje 20. pozycję.

 

Prevc prowadził już po pierwszej serii - 133,5 m, drugi był Freund - 133,5 m, a trzeci Gangnes - 132 m. Kamil Stoch był 17., a Hula 20. Obaj Polacy rywalizowali ze sobą w parze i obaj wylądowali na 125 m. Po zsumowaniu punktów za styl oraz warunki pogodowe okazało się, że Stoch wyprzedził Hulę o 1,7 pkt i zapewnił sobie bezpośredni awans do drugiej serii. Hula natomiast awansował jako tzw. szczęśliwy przegrany.

 

Fenomenalny drugi skok Prevca

 

Finał był popisem Prevca. Słoweniec oddał najdłuższy skok w konkursie - 136 m i zapewnił sobie czwarte w sezonie i dziesiąte w karierze zwycięstwo w zawodach pucharowych. Gangnes lądował tylko o dwa metry bliżej i awansował na drugi stopień podium, a Freund miał 132,5 m i uplasował się na trzeciej pozycji.

 

Stoch - 122,5 m i Hula - 122 m mieli w finale próby gorsze i nie utrzymali miejsc zajmowanych po pierwszej serii.

 

Kot i Kubacki odpadli po pierwszej serii

 

Dwaj inni Polacy, którzy dzień wcześniej przebrnęli kwalifikacje, odpadli po pierwszej serii. Maciej Kot uzyskał 118,5 m, jednak jego rywal w parze Niemiec Michael Neumayer wylądował o 1,5 m dalej i zapewnił sobie awans, a ostatni z biało-czerwonych w pierwszej serii Dawid Kubacki wylądował na 122 m i przegrał rywalizację z Austriakiem Manuelem Fettnerem - 123,5 m.

 

Trzeci konkurs 64. TCS zostanie rozegrany w niedzielę w Innsbrucku. W sobotę odbędą się kwalifikacje.

 

PAP

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze