Miliard przejazdów - tyle razy klienci skorzystali już z Ubera

Technologie
Miliard przejazdów - tyle razy klienci skorzystali już z Ubera
Davide D'Amico/Flickr.com
Londyn

W wigilię za pośrednictwem aplikacji amerykańskiej firmy w Londynie klient zamówił miliardową usługę przewozu. Szczęśliwiec w efekcie przez najbliższy rok będzie jeździł z Uberem za darmo.

Kierowca zarejestrowany w systemie jako Ara przewiózł mężczyznę znanego jako Marvin niebieską hondą insight hybrid. Trasa z London Fields do Hoxton w East End o długości ok. 3 kilometrów kosztowała pasażera pięć funtów.

 

Marvin został nagrodzony przez twórców Ubera - przez najbliższy rok będzie podróżował za pośrednictwem aplikacji za darmo. Z kolei Ara na koszt firmy poleci na wakacje do wybranego miasta, w którym Uber funkcjonuje. Ponadto autorzy aplikacji postanowili wesprzeć organizację charytatywną, która wspiera młodzież w okolicy, w której rozpoczęła się miliardowa podróż.

 

Zaczęli od dwóch aut

 

Uber powestał w San Francisco w 2009 roku. Aplikacja służy do zamawiania usług transportu samochodowego poprzez kojarzenie pasażerów z kierowcami korzystającymi z platformy. Początkowo użytkownicy mogli zamawiać przejazdy... dwoma autami. W 2015 firma chwaliła się, że rejestruje 3 miliony podróży dziennie w 66 krajach świata.

 

uber.com, theverge.com

 

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie