Czarnecki: mam nadzieję na współpracę z opozycją

Polska
Czarnecki: mam nadzieję na współpracę z opozycją
Polsat News

Szczyt NATO w Warszawie i i kwestia uchodźców to najważniejsze wyzwania dla polskich władz na 2016 rok - ocenił Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości mówił w Polsat News, że liczy, iż w przyszłym roku jego partia będzie mogła współpracować z opozycją.

Jakie wydarzenia w nadchodzącym roku Ryszard Czarnecki uważa za najważniejsze?

 

- W polityce międzynarodowej - szczyt NATO w Warszawie, żeby przyniósł nam większe gwarancje bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o Unię Europejską liczę na mądre decyzje jeśli chodzi o emigrantów, żeby było ich jak najmniej - mówię wprost- oraz żeby decyzje w tej sprawie nie były nam narzucane przez Berlin czy Brukselę. Jeśli chodzi o politykę wewnętrzną liczę na więcej kompromisu i konsensusu -  mam nadzieję, że uda nam się znaleźć obszary, w których będziemy mogli współpracować z opozycją lub częścią opozycji - podkreślał Ryszard Czarnecki.

 

Zdaniem gościa Polsat News fundamentalnym wyzwaniem dla Europy jest i będzie fala uchodźców.

 

- Do Niemiec przyjeżdża milion uchodźców, a raczej imigrantów - bo wolałbym użyć tego drugiego określenia. Do innych krajów europejskich setki tysięcy. To oznacza , że Europa zmienia się cywilizacyjnie, kulturowo i religijnie – stwierdził Ryszard Czarnecki. - Im więcej imigrantów tym statystycznie większe niebezpieczeństwo, że będzie także więcej terrorystów - dodał.

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie