Tyszka o mediach publicznych: gorzej niż teraz być już nie może

Polska
Tyszka o mediach publicznych: gorzej niż teraz być już nie może
Polsat News

- Nowelizacja ustawy medialnej nie gwarantuje odpolitycznienia mediów, natomiast myślę, że gorzej niż teraz być już nie może. Media publiczne są upolitycznione do tego stopnia, że w ostatnich wyborach przypominały już agencje PR Platformy Obywatelskiej - powiedział w programie "Polityczne Graffiti"wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15, Stanisław Tyszka.

Zdaniem Tyszki "trzeba wypracować taki system funkcjonowania mediów, który pozwoli żeby były one obywatelskie i prawdziwie obiektywne".

 

- Nie chcielibyśmy, żeby teraz media stały się agencją PR Prawa i Sprawiedliwośći, ale logika mediów publicznych jest niestety taka, że rządzący je dominują. Nam zależy na tym, żeby jak najszybciej przystąpić do prac nad docelową ustawą medialną, która ustaliłaby cywilizowane zasady wyboru szefostwa mediów - stwierdził Tyszka.

 

Tyszka o marszałku Sejmu: mógłby być nieco bardziej sprawiedliwy

 

- Myślę, że na początku kadencji marszałek Sejmu Marek Kuchciński był dość liberalny. Później zaostrzył swoją politykę i czasami wydaje się, że mógłby być nieco bardziej sprawiedliwy odnosząc się do posłów opozycji i partii rządzącej - dodał wicemarszałek.

 

Polsat News

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie