Rosja: atak na turystów. 1 osoba nie żyje, 11 rannych

Świat
Rosja: atak na turystów. 1 osoba nie żyje, 11 rannych
Widok na miasto Derbent i twierdzę Naryn Kala, fot. Flickr/Un Bolshakov/ CC BY 2.0

Służby Federacji Rosyjskiej poszukują napastnika, który we wtorek wieczorem ostrzelał turystów w zabytkowej fortecy w Dagestanie, republice na rosyjskim Kaukazie. W wyniku ataku zginęła 1 osoba, a 11 zostało rannych. Wśród poszkodowanych było dwóch funkcjonariuszy straży granicznej. Do zdarzenia doszło przed twierdzą Naryn Kala w mieście Derbent.

- W ataku 12 osób odniosło rany, z czego jedna zmarła - powiedział przedstawiciel dagestańskich władz. - Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej, stan czterech osób jest poważny - dodał.

 

Śledczy poinformowali, że niezidentyfikowany napastnik zaatakował grupę około 20 turystów przebywających na terenie punktu widokowego. Sprawca ostrzelał ludzi z broni automatycznej z pobliskiego lasu.

  

W Dagestanie, który jest autonomiczną republiką wchodzącą w skład Federacji Rosyjskiej, często dochodzi do zamachów bombowych i ataków z wykorzystaniem broni palnej.

 

Większość mieszkańców tego obszaru w północnej części Kaukazu to muzułmanie. Władze w Moskwie od lat walczą z tamtejszymi islamistami. Mimo to ataki, których celem są turyści, nie są częste.

 

 

 

 

Reuters, ConflictNews

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie