OPZZ i partia Razem zaczynają współpracę w obronie praw pracowniczych

Polska
OPZZ i partia Razem zaczynają współpracę w obronie praw pracowniczych
Polsat News

Regionalne struktury porozumienia związków zawodowych i partii Razem będą wspólnie organizować demonstracje i pikiety w obronie praw pracowniczych. W przyszłym miesiącu obie organizacje zamierzają upomnieć się o stanowisko rządu w sprawie godzinowej płacy minimalnej. OPZZ i Razem chcą zaproponować rządowi konkretne rozwiązania.

Przedstawiciele władz Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i partii Razem spotkali się 29 grudnia, żeby omówić wspólne działania.


- OPZZ i Razem mają wspólne pomysły, jak ograniczyć patologie na rynku pracy. Chcemy zmian w zasadach działania agencji pracy tymczasowej i zwiększenia uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy. Warto skorzystać z dobrych, zachodnioeuropejskich wzorców, gwarantujących przestrzeganie prawa pracy - powiedział Adrian Zandberg z partii Razem.


OPZZ i Razem planują także organizację spotkań programowych na temat prawa pracy i bezpieczeństwa socjalnego. Podczas spotkania poruszono także kwestię umożliwienia członkostwa w organizacjach związkowych osobom pracującym na umowach cywilnoprawnych. Obie organizacje popierają zmiany w ustawie o zamówieniach publicznych, narzucające instytucjom państwowym wyższe standardy w zakresie przestrzegania prawa pracy. Chodzi o warunek, że przetarg może wygrać firma, która zatrudnia pracowników etatowych.

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie