Bill Cosby oskarżony o molestowanie. Jest nakaz aresztowania

Kultura
Bill Cosby oskarżony o molestowanie. Jest nakaz aresztowania
PAP/EPA/Brad Larrison

Znany amerykański komik został oskarżony o molestowanie seksualne, do którego miało dojść w 2004 roku, i wydano za nim nakaz aresztowania - poinformowało dzisiaj biuro prokuratura okręgowego w Montgomery w stanie Pensylwania (USA). Ponad 50 kobiet utrzymuje, że Cosby podawał im narkotyki i - w wielu przypadkach - wykorzystywał seksualnie.

Nakaz wydano z związku ze sprawą z 2004 roku. Biuro prokuratora ujawniło, że dotarło do nowych informacji, które umożliwiły postawienie komikowi zarzutów i wydanie nakazu.


Już ponad 50 kobiet ujawniło, że Cosby podawał im narkotyki i, w wielu wypadkach, wykorzystywał je seksualnie.  Do incydentów miało dochodzić na przestrzeni wielu dekad. Żadna z nich nie wystąpiła jednak na drogę sądową.


78-letni Cosby wielokrotnie zaprzeczał tego rodzaju oskarżeniom i nigdy wcześniej nie postawiono mu zarzutów natury kryminalnej. Do wielu incydentów, o które był oskarżany, doszło na tyle dawno temu, że nie można już wszczynać śledztw w tych sprawach.

 

Komik stawił się przed sądem w mieście Elkins Park w Pensylwanii. Cosby nie ustosunkował się do postawionych mu zarzutów. Sędzia zwolnił go za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów. Komik nie wygłosił żadnego publicznego oświadczenia po opuszczeniu gmachu sądu.

 

Jeśli Cosby zostanie uznany za winnego, będzie mu grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


Cosby znany jest głównie z roli dr Cliffa Huxtable'a z serialu "The Cosby Show", który powstawał w latach 80. i 90. zeszłego wieku.  Jednak w ubiegłym roku jego kariera, częściowo z powodu oskarżeń, załamała się. Stacje telewizyjne wycofały się z projektów widowisk i seriali z jego udziałem.


Reuters, PAP

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie