Antiga odkrył karty. Znamy kadrę do Berlina

Sport
Antiga odkrył karty. Znamy kadrę do Berlina
Polsat News
Antiga odkrył karty. Znamy kadrę do Berlina.

Selekcjoner polskiej reprezentacji Stephane Antiga powołał 14 siatkarzy, których zabierze do Berlina na turniej kwalifikacyjny do igrzysk w Rio de Janeiro. Zawody zostaną rozegrane w dniach 5-10 stycznia.

Do stolicy Niemiec pojadą - środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Andrzej Wrona; przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Wojciech Żaliński, Mateusz Mika; rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz; atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek; libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

 

Bociek nie pojedzie

 

Kontuzja pleców wyeliminowała z gry atakującego Grzegorza Boćka. Antiga zrezygnował także z usług przyjmującego Aleksandra Śliwki. Do pełni sił wraca natomiast kapitan drużyny Michał Kubiak. - Jest już naprawdę dobrze. Wprawdzie nie skaczę jeszcze na sto procent, ale może już w sylwestra zacznę. Pracuję bardzo dużo z fizjoterapeutą i widać tego efekty. Kolano jednak jeszcze trochę oszczędzamy - zaznaczył zawodnik.

 

Rok 2016 siatkarze przywitają we własnym gronie. Szaleństw nie będzie, bo wszystkim przyświeca jeden cel - awans na igrzyska. - Będziemy się, mam nadzieję, bawić 10 stycznia w Berlinie. Nie ma mowy o tym, żeby teraz jakoś szaleć. Oczywiście będziemy mieli bardziej uroczystą kolację, ale na tym się skończy - podkreślił Antiga.

 

Serbia już blisko

 

Do Niemiec siatkarze pojadą 2 stycznia autokarem ze Spały. Pierwszy mecz rozegrają z Serbią 4 stycznia o godz. 20:30. Ich kolejnymi rywalami w grupie będą Belgowie oraz gospodarze turnieju Niemcy. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny. W drugiej grupie rywalizować będą Francuzi, Rosjanie i Finowie. Do igrzysk w Rio dostaną się tylko zwycięzcy, kolejne dwa zespoły otrzymają jeszcze jedną szansę - w maju w Japonii w turnieju interkontynentalnym.

 

Faworytem turnieju w stolicy Niemiec są Francuzi, którzy w 2015 roku wygrali wszystko - Ligę Światową i mistrzostwa Europy. Rozgrywający polskiej kadry Fabian Drzyzga przyznał, że siatkarze nie są jeszcze w optymalnej formie. - Bywało lepiej. Nie będę ukrywał, że forma fizyczna nie jest najlepsza. Musimy o tym zapomnieć i starać się jak najlepiej przygotować. Do formy optymalnej dość daleko, ale nie mamy co narzekać, płakać. Po prostu trzeba iść, grać i nie myśleć, o jaką stawkę gramy - powiedział Drzyzga.

pm/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie