Adam Małysz: Przykro się patrzy na to, jak chłopaki się męczą

Sport
Adam Małysz: Przykro się patrzy na to, jak chłopaki się męczą
Polsat News

Pierwszy konkurs 64. Turnieju Czterech Skoczni nie poszedł po myśli reprezentantów Polski, którzy zgodnie przegrali swoje pojedynki w parach KO. W gronie "lucky looserów" znalazł się jedynie Kamil Stoch, który zajął 23. miejsce. Wyniki konkursu na Schattenbergschanze skomentował Adam Małysz: - Sami nie do końca wiedzą, co się dzieje - napisał na profilu społecznościowym.

Dawid Kubacki zastąpi Piotra Żyłę w reprezentacji Polski w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, gdzie odbędzie się drugi konkurs 64. narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni - poinformowano na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego. We wtorkowych zawodach w Oberstdorfie czwórka biało-czerwonych zawiodła. Do drugiej serii awansował jedynie Kamil Stoch, który ostatecznie zajął 23. miejsce. Najgorzej spisał się Żyła, który był 48. Maciej Kota sklasyfikowano na 32. pozycji, a Stefana Hulę na 42. Klemens Murańka nie zakwalifikował się do turnieju.

 

- Przykro się patrzy na to, jak chłopaki się męczą - widać to gołym okiem i słychać po ich wypowiedziach, że sami nie do końca wiedzą co się dzieje... A ciężko jest poprawiać coś, co jest wielką niewiadomą dla nich samych - napisał Adam Małysz na swoim oficjalnym koncie na Facebooku i dodał: - Widzom przed telewizorami łatwo przychodzi krytyka i osąd, ale sam byłem kiedyś w podobnej sytuacji i wiem, że chłopaki bardzo chcą i robią wszystko, by szło dobrze, ale to jest trochę tak, że im więcej chcą, tym gorzej wychodzi... Sam staram się wszystkich uspokajać - mówię, by nie wieszać na nich psów i dać im szanse, choć wiadomo, że nie jest lekko i lekko nie będzie - stwierdził Małysz, obecnie kierowca rajdowy.

 

Co do dzisiejszego konkursu TCS w Oberstdorfie:Przykro się patrzy na to, jak chłopaki się męczą - widać to gołym okiem...

Posted by Adam Małysz on 29 grudnia 2015

  

W czwartek o godz. 14 rozpoczną się kwalifikacje do zawodów w Garmisch-Partenkirchen. Wcześniej - o godz. 11.45 - zaplanowany jest trening. W kwalifikacjach do piątkowego konkursu wystąpi pięciu Polaków: Stoch, Kubacki, Murańka, Kot i Hula.

 

skijumping/fb

 

Az/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze