1 stycznia premiera komedii "Słaba Płeć?"

Kultura
1 stycznia premiera komedii "Słaba Płeć?"
MonolithFilmsPlus

"Słaba Płeć?" to przewrotna komedia o kobiecie w męskim świecie, która dostaje lekcję od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń. Reżyserem produkcji jest Krzysztof Lang ("Śniadanie do łóżka", "Miłość na wybiegu", "Prowokator","Papierowe małżeństwo"). Scenariusz filmu powstał na motywach powieści p.t. "Suka" Katarzyny Grygi.

W "Słabej Płci?" zobaczymy wiele gwiazd polskiego kina. Główną rolę gra Olga Bołądź ("Służby specjalne", "Nad życie"), ale w filmie pojawią się również m.in. Marieta Żukowska, Piotr Adamczyk, Piotr Głowacki i Katarzyna Figura.

 

Autorem zdjęć do filmu jest Michael Coulter, operator takich filmów jak: "To właśnie miłość" i "Notting Hill". "Słaba Płeć?" trafi na ekrany kin w całej Polsce już w najbliższy piątek, 1 stycznia.

 

O czym jest film?

 

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu - kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy - użeranie się z szefem-burakiem, zamiast szczęśliwego życia - udawanie kogoś, kim nie jest.

 

Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa, traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody budzi ją z plastikowego korpo-snu i zmusza do działania. Ale to już nowa Zośka - silna kobieta, która chce wziąć z życia to, co jej się należy: miłość, przyjaźń, szacunek i satysfakcjonującą pracę. A przy okazji ukarać byłego szefa kanciarza i złowić dorodny okaz prawdziwego faceta. Słaba płeć? Serio?

 

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie