Skurkiewicz: KRRiT będzie tylko i wyłącznie regulatorem rynku

Polska
Skurkiewicz: KRRiT będzie tylko i wyłącznie regulatorem rynku
Polsat News

- Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji w pierwszym zakresie dotyczy między innymi KRRiT. Powracamy do pierwotnych założeń i prerogatyw przynależnych KRRiT. Ona będzie tylko i wyłącznie regulatorem rynku - powiedział Wojciech Skurkiewicz z PiS w Polsat News. Projekt ustawy reformującej media publiczne autorstwa PiS w poniedziałek wieczorem wpłynął do Sejmu.

Reforma obejmie m.in. rady nadzorcze i zarządy mediów publicznych. - Zarządy i rady nadzorcze będą powoływane tylko przez ministra skarbu. Skupiamy to w jednym ręku i to jest pierwszy krok do tego, aby powołać instytucję mediów narodowych - wyjaśnił Skurkiewicz.


Polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że wczorajszy projekt, to dopiero pierwsza nowelizacja ustawy medialnej. - To jest taki wstęp, my przygotowujemy większą nowelizację, która będzie wiązała się z nowym abonamentem dla tych, którzy oglądają telewizję i słuchają radia - zapowiedział poseł.


"Sprawa Trybunału jest z naszej strony zamknięta"


Pytany o to, czy sprawa Trybunału Konstytucyjnego po podpisaniu przez prezydenta jest już zamknięta, odpowiedział: - Myślę, że wczorajsze podpisanie i opublikowanie w dzienniku ustaw nowelizacji ustawy o Trybunale sprawę na obecną chwilę zamyka - stwierdził Skurkiewicz, który dodał, że "teraz piłeczka jest po stronie Trybunału Konstytucyjnego i prezesa Rzeplińskiego".


"To początek jakichkolwiek zmian"


Komisja Europejska 13 stycznia zajmie się zmianami w polskim Trybunale Konstytucyjnym. Skurkiewicz komentował: - Wczoraj minęło zaledwie sześć tygodni od zaprzysiężenia rządu. Dużo się wydarzyło, a zarazem nic się nie wydarzyło. Poseł ocenił, że sprawa Trybunału "to jest pierwsza namiastka tego, co może się wydarzyć w najbliższym czasie", "a już jesteśmy posądzani o to, że łamiemy demokrację". - To dopiero początek jakichkolwiek zmian, które będzie wprowadzało Prawo i Sprawiedliwość - podsumował.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie