Sasin: media publiczne pokazywały prezydenta przez 14 minut, a panu Petru poświęciły 6 godzin

Polska

- Media publiczne powinny być mediami obiektywnymi. Jeden z liderów opozycji pan Ryszard Petru w ciągu ostatniego miesiąca występował w tych mediach przez 6 godzin, a prezydent Rzeczypospolitej, który był w tym czasie główną postacią wielu ważnych wydarzeń był tam tylko przez 14 minut - powiedział w czasie dyskusji poprzedzającej głosowanie Sejmu nad ustawą medialną poseł PiS Jacek Sasin.

- Media publiczne powinny być mediami obiektywnymi, a nie stroną, która jest bardzo mocno zaangażowana w spór polityczny. Dla polskiej demokracji jest to sprawa pierwszorzędna - stwierdził Sasin.

 

"Te media wymagają pilnego uzdrowienia"

 

Poseł PiS oświadczył, że jego zdaniem "opozycji zależy dzisiaj, żeby odwlec niezbędne zmiany w mediach publicznych, żeby chociaż jeszcze przez dwa tygodnie mieć tubę gdzie w sposób nieuzasadniony wywoływać będzie negatywne, niczym nieuzasadnione społeczne emocje i budzić wśród obywateli strach".

 

Sasin stawiał również pytanie: czy media publiczne są obiektywne? - To są media, które wymagają pilnego uzdrowienia i pilnego doprowadzenia do sytuacji, kiedy będą mediami, które służą obywatelom, a nie interesom tylko jednej lub dwóch partii opozycyjnych i temu, żeby siać w Polsce zamęt - stwierdził.

 

Grupiński: odbieracie KRRiTV wpływ na ochronę wolności słowa

 

Po pośle Sasinie głos zabrał Rafał Grupiński z Platformy Obywatelskiej, który zgłosił wniosek o przerwę i ponowne zwołanie Konwentu Seniorów "w związku z próbą przeforsowania ustawy, która będzie likwidowała media publiczne".

 

- Pan poseł Sasin wypowiadał tu piękne słowa o obiektywizmie mediów publicznych, ale cały czas mówicie słowa, które coraz mniej znaczą - powiedział zwracając się do posłów PiS Grupiński.

 

- Zabieracie Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wpływ na konkursy. Likwidujecie je i odbieracie organowi konstytucyjnemu wpływ na strzeżenie wolności do informacji i wolności słowa, czyli to czego KRRiTV strzeże - stwierdził Grupiński. - Będziecie płakać nad sobą i nad tym, co zrobiliście, kiedy wasze dzieci będą wam wypominać, co zrobiliście z wolnymi mediami - dodał.

 

Jak poinformowano na stronach sejmowych projekt ustawy medialnej "dotyczy reformy polskich mediów publicznych, zmierzającej do ustanowienia systemu mediów narodowych, którego filarami będą instytucje niemające charakteru spółek akcyjnych i którym zapewni się stabilne źródła finansowania". Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji była zapowiadana przez PiS jeszcze w kampanii wyborczej.

 

 

Polsat News

po/gr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie