Zamość: radni chcą pokazać PiS, że nie można decydować za wszystkich

Polska
Zamość: radni chcą pokazać PiS, że nie można decydować za wszystkich
Ratusz w Zamościu, fot. Flickr/Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY 2.0

Radni Zamościa przyjęli uchwałę w imieniu wszystkich mieszkańców miasta. Chcą pokazać w ten sposób posłom PiS, że sejmowa większość nie daje mandatu do wypowiadania się w imieniu całego narodu - informuje Radio ZET.

Radni informują w uchwale o "zaniepokojeniu rządami Prawa i Sprawiedliwości". Szczególnie przeszkadza im "dzielenie Polaków na lepszych i gorszych". Radni są również oburzeni sposobem stanowienia prawa przez nowy rząd.

 

Oczekują, że PiS "zacznie szanować konstytucję oraz będzie słuchał głosu mniejszości parlamentarnej". Stwierdzili, że "martwią ich również przejawy braku szacunku dla postaw patriotycznych i obywatelskich".

 

PiS w opozycji mimo wygranych wyborów

 

Zamojscy radni Prawa i Sprawiedliwości - mimo, że wygrali wybory samorządowe - są w opozycji. Na 23 radnych mają 10. Nie mieli jednak zdolności koalicyjnej, więc rządy przejęła opozycja. Radni rządzącej opozycji apelują, by podobne uchwały przegłosowały inne samorządy w Polsce.

 

Swoje stanowisko skierowali nie tylko do rządu Beaty Szydło, ale również "do Marszałka Sejmu RP i wszystkich parlamentarzystów".

 

RadioZET

po/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze