Posłanka PiS: obecnie media tylko krytykują rząd. W demokracji to niedopuszczalne

Polska

- Dzisiaj media zajmują się tylko i wyłącznie krytyką rządu. Myślę, że to jest w demokracji parlamentarnej niedopuszczalne - stwierdziła we wtorek w programie "Rozmowa Wydarzeń" posłanka PiS Izabela Kloc omawiając projekt ustawy o mediach publicznych. - Chcecie mieć media "pisowskie", a nie narodowe - odpowiedziała jej posłanka PO.

- To, co usłyszeliśmy, to jest zdumiewające. PiS chce wziąć na pasek, żeby nie powiedzieć na łańcuch, media publiczne i tak naprawdę mają to nie być już media publiczne tylko pisowskie - stwierdziła posłanka PO Elżbieta Gapińska.


Posłanka PO uznała, że PiS chce sterować mediami, a nawet dziennikarzami, ręcznie. 

Przypomniała wypowiedź wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który stwierdził, że "jeżeli media wyobrażają sobie, że będą zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać".


Piotr Apel z Kukiz’15 twierdził, że ustawa o mediach narodowych proponowana przez PiS nie wprowadza żadnych zmian poza zmianą kierownictwa. - Czuję się trochę zawiedziony, bo mówiło się, że ta ustawa jest już gotowa - powiedział Apel.

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie