Największe karaoke świata i plejada gwiazd podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015

Kultura
Największe karaoke świata i plejada gwiazd podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2015
Polsat

Swoje 40. urodziny z zebranymi w Katowicach oraz telewidzami Polsatu świętować będzie legendarny zespół Boney M, a polskie gwiazdy zaśpiewają ze wszystkimi swoje największe hity. Punktualnie o północy niebo rozświetlą fajerwerki, a Małgorzata Walewska i Krzysztof Respondek pożegnają stary rok utworem "Time To Say Goodbye". Sylwestrowa Moc Przebojów 2015 już za dwa dni o 20:00 w telewizji Polsat.

Gwiazdą wieczoru bez wątpienia będzie legendarny zespół – Boney M, którym wspólnie będzie można zaśpiewać takie hity jak "Daddy Cool", "Rivers of Babylon" czy "Bahama Mama".

 

Nie zabraknie także najgorętszych nazwisk polskiej muzyki. Wystąpią m.in. Beata Kozidrak z zespołem Bajm, Enej, bracia Golec, Donatan i Cleo oraz Piersi. Będzie można zabawić się przy największych hitach Kayah, Bednarka, Urszuli oraz Video. Zagra także Rui Carlos Ferreira, Blue Cafe, Wilki i Pectus. Nie lada gratką dla fanów będzie występ Grzegorza Hyży, Mesajah, Poparzeni Kawą Trzy czy Andrzeja Cierniewskiego.

 

W mało znanej odsłonie wystąpi tancerz Stefano Terrazzino, który uraczy publiczność największymi włoskimi hitami. Wśród wykonawców znajdą się także Michał Wiśniewski, Ola Gintrowska oraz dwie śląskie formacje 032 i Oberschlesien.


Przez sylwestrową noc przeprowadzą wszystkich znani i lubiani gospodarze najpopularniejszych programów Polsatu. Noworoczny toast wzniosą z widzami Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Popielewicz-Hyży i Maciej Rock. Tanecznie wejść w Nowy Rok pomoże współprowadząca Agnieszka Kaczorowska, a o odpowiednią dawkę dobrego humoru zadba połowa Kabaretu Młodych Panów – Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk. Łączność radiową zapewni radio RMF FM z Kamilem Baleją na czele.

 

Dokładnie o północy jurorka "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Małgorzata Walewska oraz uczestnik ostatniej edycji show Krzysztof Respondek wykonają słynny utwór "Time To Say Goodbye", który w 1997 roku wylansowali Sarah Brightman i Andrea Bocelli. 

 

- Koncert sylwestrowy ma być zwieńczeniem obchodów 150-lecia Katowic, chcemy też w szczególny sposób podkreślić zmianę, jaka zaszła w naszym mieście. Katowice tradycyjnie kojarzone z przemysłem ciężkim, stawiają dziś na przemysł spotkań i na kulturę. - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.


Wszystkie gwiazdy zagoszczą na ogromnej multimedialnej scenie o całkowitej powierzchni 500 mkw, która już stoi w sercu Katowic, na placu Honorowym. Szeroką na 60 i wysoką na 16 metrów scenografię sceny uzupełni prawie 600 metrów kwadratowych ekranów ledowych o wadze 14 ton. Wydarzenie pokaże 15 kamer, w tym jedna usytuowana na dronie z bezpośrednim przekazem obrazu na żywo. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW.

 

 


Zmiany w ruchu drogowym i dodatkowe autobusy w Katowicach


31 grudnia organizacja ruchu będzie zmieniona już od 14:00. Całkowicie wyłączone z ruchu będą: aleja Korfantego od Rynku do skrzyżowania z Katowicką i Misjonarzy Oblatów, aleja Roździeńskiego na odcinku od Ronda do skrzyżowania z Olimpijską i Uniwersytecką oraz ul. Chorzowska na odcinku od Ronda do Sokolskiej.


Samochód najlepiej zaparkować na parkingach wokół centrum m.in. przy Galerii Katowickiej, Uniwersytecie Śląskim oraz wzdłuż ul. Rzepakowej.


Na katowickie ulice wyjadę dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną także dodatkowe połączenia pociągów do okolicznych miejscowości.

 

 

 

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie