Domniemany nożownik z Torunia zatrzymany

Polska
Domniemany nożownik z Torunia zatrzymany
Polsat News
Nożownik z Torunia zatrzymany.

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zamordowanie 26-latka w Toruniu. Ranny zmarł w szpitalu od ciosu zadanego nożem. Zatrzymany to 23-letni mieszkaniec Inowrocławia.

Dzisiaj około godziny 11:00 funkcjonariusze kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w asyście policyjnych antyterrorystów zatrzymali na terenie Inowrocławia 23-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna został zatrzymany niedługo po telefonie jednej z osób, która rozpoznała nożownika na nagraniu z monitoringu.

 

- Wszystko wskazuje na to, że jest to osoba, której wizerunek publikowaliśmy - poinformowała Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

 

Śmiertelny atak

 

Trwają czynności z udziałem tego mężczyzny. Jeszcze dziś trafi on do Torunia, a prokuratura toruńska będzie decydować o kolejnych etapach związanych z tą osobą. - Będziemy wyjaśniać dogłębnie, jaki jest związek tej osoby ze sprawą z 27 grudnia. Ustalimy również dokładny przebieg zdarzeń - zapowiedziała Dąbrowska.

 

Do tragedii doszło 27 grudnia około 1 w nocy przy ulicy Gagarina w Toruniu. Do 26-latka niespodziewanie podszedł nieznany mężczyzna, zadał mu cios ostrym narzędziem i natychmiast uciekł. Znajomi napadniętego zadzwonili na policję i wezwali pogotowie ratunkowe. 26-latek zmarł jednak mimo trwającej pół godziny reanimacji prowadzonej w szpitalu.

 

Polsat News

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie