Bank BPH planuje zwolnić 1706 pracowników

Biznes
Bank BPH planuje zwolnić 1706 pracowników
Polsat News

Zamknięcie nawet 65 oddziałów i zwolnienie 1706 pracowników zakłada przyjęty we wtorek przez zarząd banku BPH plan transformacji biznesowej na lata 2015 - 2020. Zwolnienia planuje również PKO BP - w 2015 roku pracę może stracić ponad 800 osób.

Zarząd banku tłumaczy, że plan ma na celu lepsze dopasowanie działań do zmieniającego się modelu zachowania klientów, poprawę jego konkurencyjności, a także odbudowanie zyskowności w średnim i długim terminie.


BPH zamierza przekształcić 134 oddziały własne w placówki partnerskie, których właścicielami i menedżerami zostaną obecni pracownicy banku. Jednocześnie zarząd banku będzie dążył do przekształcenia pozostałych 65 oddziałów w placówki partnerskie zarządzane przez obecnych partnerów Banku. Jeśli przekształcenie tychże oddziałów nie dojdzie do skutku, zostaną one zamknięte, a obsługa ich klientów przeniesiona do innych placówek.

 

Będą też inwestycje


Równolegle bank będzie prowadził kluczowe projekty rozwoju systemów IT, głównie poprzez kontynuację zmiany centralnego systemu bankowego. Łączne inwestycje w tym zakresie w latach 2015-2018 wyniosą blisko 250 mln zł.


Po zakończeniu powyższej fazy transformacji, zaplanowano rozpoczęcie kolejnego etapu, którego celem będzie zbudowanie wielokanałowego modelu dystrybucji produktów i usług. Obejmie on nowoczesne platformy internetowe i mobilne, które staną się dla klientów podstawowym kanałem do wykonywania wszystkich operacji bankowych. Etap ten rozpocznie się w 2018 roku i zakończy w 2020 roku, a planowane nakłady inwestycyjne wyniosą 100 mln zł.


Plany zwolnień grupowych zapowiedział także bank PKO BP. Zarząd tego banku rozważa redukcję zatrudnienia o 836 osób. Zamiar zwolnień grupowych został już zgłoszony do warszawskiego urzędu pracy. 

 

PAP, polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie