"Wyssane z palca". Sasin o informacjach o zagrożonym szczycie NATO w Polsce

Polska

Jacek Sasin z PiS uważa, że szczyt nie jest zagrożony, a Barack Obama nie unika spotkania z polskim prezydentem ze względu na nowelizację ustawy o TK. Polityk odniósł się do artykułu "Gazety Wyborczej", która napisała, iż "administracja Baracka Obamy odkłada decyzję o spotkaniu z Andrzejem Dudą i daje do zrozumienia, że zorganizowanie lipcowego szczytu NATO w Warszawie nie jest przesądzone".

- Jeśli poruszalibyśmy się w świecie Gazety Wyborczej, to okazałoby się, że Polska jest na poziomie Korei Północnej. Posługiwanie się tego typu informacjami, wyssanymi z palca, jest szkodliwe - powiedział poseł. -  Nie przejmowałbym się tym, co niektóre gazety w Polsce piszą, bo wyraźnie widać, że mają w tym cel - stwierdził.

 

Poseł podkreślił również, że zagraniczni politycy nie powinni ingerować w polskie sprawy. - Mam nadzieję, że nasi sojusznicy rozumieją, że fakt, iż jesteśmy w NATO i UE, nie oznacza, że przestała obowiązywać w Polsce konstytucja. To naród jest w niej wskazany jako suweren, a nie żaden polityk zagraniczny, nawet bardzo ważny. Naród będzie wskazywał, jakie decyzje będą podejmowane - powiedział Sasin.

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie