Wiemy jak wygladają medale Euro 2016 w piłce ręcznej

Sport
Wiemy jak wygladają medale Euro 2016 w piłce ręcznej
zprp.pl

Średnica 8 cm, waga 250 gramów - przedmiot pożądania szesnastu drużyn. Mowa oczywiście o medalach, o które walczyć będą uczestnicy EHF Euro Polska 2016. Rywalizacja rozpocznie się już 15 stycznia. Szczęśliwców poznamy po szesnastu dniach turniejowych zmagań, ale już dzisiaj możemy zobaczyć jak wyglądają krążki, które założą zawodnicy na podium.

Projekt medali opracował Artur Gosiewski, który jest twórcą całej identyfikacji wizualnej mistrzostw, a hobbystycznie zajmuje się numizmatyką. To pozwoliło mu stworzyć unikatowy zestaw.

 

Na awersie jest bezpośrednie nawiązanie do logotypu turnieju. W połączeniu z nieregularnym kształtem, w postaci załamania powierzchni, symbolizuje najlepsze cechy piłki ręcznej. Są to dynamizm, sportowa energia i wielkie emocje. Rewers z kolei nawiązuje do mapy Polski, na której wyszczególniono cztery miasta, w których będą rozgrywane ME oraz Małopolskę.

 

Materiał najcenniejszego medalu powlekany jest galwanicznie 24-karatowym złotem (na podkładzie z niklu). Drugi w kolejności krążek pokryty jest czystym srebrem Ag999. Brąz to z kolei tombak patynowany.

 

Producentem medali jest Mennica Polska.

 

zprp.pl

 

Az/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze