Real Madryt poza Pucharem Króla. Trybunał odrzucił odwołanie "Królewskich"

Sport
Real Madryt poza Pucharem Króla. Trybunał odrzucił odwołanie "Królewskich"
PAP/EPA/Alberto Martin

Real Madryt poza Pucharem Króla. Trybunał Administracyjny ds. Sportu odrzucił odwołanie madryckiego klubu w sprawie wyrzucenia z Copa del Rey z powodu nieuprawnionego zawodnika w składzie na mecz z Cádizem. Trybunał utrzymał w mocy decyzje Federacji, Komitetu Rozgrywek i Komitetu Apelacyjnego, które przyznawały rację klubowi z Kadyksu.

Wraz z decyzją Trybunału, Real Madryt wyczerpał wszelkie możliwości odwołania do instytucji związanych ze sportem. "Królewscy" będą teraz starali się udowodnić swoje stanowisko w sądach powszechnych. W najlepszym wypadku, jeśli sąd wyda wyrok na korzyść "Los Blancos", klubowi zostanie przyznane odszkodowanie, ponieważ będzie już zdecydowanie za późno na zatrzymanie i zmianę przebiegu rozgrywek. Pierwszy mecz 1/8 finału Cadiz - Celta Vigo zaplanowano na 7 stycznia.     

 

Real Madryt został wykluczony z rozgrywek o Puchar Króla przez grę nieuprawnionego zawodnika, Dienisa Czeryszewa, który w ubiegłym sezonie otrzymał trzy żółte kartki jeszcze w barwach Villarrealu i powinien pauzować w starciu przeciwko Cádiz CF.

 

realmadrid.pl 

                  

Az/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie