Petru: PiS zmusiło prezydenta do podpisania nowelizacji ustawy o TK

Polska
Petru: PiS zmusiło prezydenta do podpisania nowelizacji ustawy o TK
Polsat News

- Prezydent ponad dwa tygodnie temu w swym orędziu mówił, że chciałby wypracować nową ustawę o TK, a tu okazało się, że PiS go w ogóle nie słucha. Samo przeprowadziło te ustawę i zmusiło prezydenta do jej podpisania - powiedział Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej zorganizował konferencję prasową tuż po briefingu prasowym Andrzeja Dudy, w którym poinformował on o podpisaniu nowelizacji ustawy o TK.

- Nie jest dla nas wielkim zaskoczeniem, że prezydent podpisał nowelizację. Ciekaw jestem, czy w święta spotykał się tylko z rodziną, czy również rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim. Chciałbym się dowiedzieć, co powiedział mu prezes PiS o tej ustawie - powiedział Petru.

 

Lider Nowoczesnej oświadczył,  że "fundamentalnie" nie zgadza się z prezydentem w kwestii rozpatrywania skarg do TK według kolejności ich wpływu. Andrzej Duda mówił, że ta zasada jest niezwykle ważna, bo gwarantuje, iż sprawy obywateli nie będą czekały na rozpatrzenie miesiącami.

 

- To najlepszy sposób, żeby zatkać Trybunał. Wystarczy, że minister Ziobro zgłosi 100 swoich problemów i w tym momencie sprawy ludzi, które czekają w kolejce, zostaną rozpatrzone za kilka lat - argumentował Petru. 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie