Gortat graczem tygodnia NBA. Po raz pierwszy w karierze!

Sport
Gortat graczem tygodnia NBA. Po raz pierwszy w karierze!
flickr/Keith Allison/CC BY-SA 2.0

Marcin Gortat (Washington Wizards) z Konferencji Wschodniej i Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder) z Zachodniej zostali koszykarzami tygodnia ligi NBA. Polski środkowy w dniach 21-27 grudnia w trzech meczach uzyskiwał średnio 21,3 punktów i 11,7 zbiórek.

Marcin Gortat graczem tygodnia NBA został wybrany po raz pierwszy w karierze. I po raz pierwszy w historii wyróżniono Polaka.

 

Polaka doceniono za grę w tygodniu, w którym jego Washington Wizards wygrali wszystkie 3 spotkania, a Gortat był najlepszym strzelcem zespołu. Rzucał średnio 21,3 punktu, a także notował 11,7 zbiórki i 1,7 bloku. Trafiał przy tym ze skutecznością 59,6 proc. z gry. Jego zespół pokonał kolejno u siebie Sacramento Kings 113:99 i Memphis Grizzlies 100:91 oraz na wyjeździe Brooklyn Nets 111:96.

 

Russel Westbrook natomiast w czterech meczach uzyskiwał średnio 28 pkt, 8,8 asyst, 7,3 zbiórek oraz trzy przechwyty. Thunder zwyciężyli w trzech z tych spotkań.

 

W bieżącym sezonie Gortat notuje średnio 13,8 pkt, 9,3 zbiórek i 1,3 bloku, trafiając 53,2 procent rzutów z gry (pod tym względem skuteczności jest ósmym graczem w lidze NBA.

 

PAP

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze