29-latek zginął wysadzając automat z prezerwatywami

Świat
29-latek zginął wysadzając automat z prezerwatywami
PAP/EPA/Susanne Menzel

Mężczyzna zginął trafiony w głowę odłamkiem stali po eksplozji materiału wybuchowego. 29-latek próbował wysadzić automat z prezerwatywami w niemieckim miasteczku Schoeppingen.

Według policji mężczyzna został zraniony, kiedy wycofywał się do samochodu i nie zdążył zamknąć jego drzwi. Stracił przytomność, ale jego dwaj wspólnicy natychmiast zawieźli go do szpitala. Lekarzy poinformowali, że 29-latek spadł ze schodów. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł.


Policję wezwał jeden z okolicznych mieszkańców zaniepokojony hałasem. Na miejscu policjanci znaleźli rozbity automat oraz porozrzucane wokół pieniądze i prezerwatywy. Do wybuchu doszło nad ranem w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.


Policję o wypadku poinformował także personel szpitala. Obaj mężczyźni, którzy przywieźli 29-latka zostali przesłuchani. Policjanci szybko zorientowali się, że wersja o upadku ze schodów jest nieprawdziwa. Jeden z przesłuchiwanych wyjawił prawdziwy przebieg wydarzeń. Obaj wspólnicy zmarłego 29-latka będą odpowiadać z wolnej stopy.

 

PAP

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie