Straż pożarna: święta spokojniejsze od ubiegłorocznych

Polska
Straż pożarna: święta spokojniejsze od ubiegłorocznych
Polsat News

- Tegoroczne święta były mniej tragiczne i spokojniejsze niż ubiegłoroczne. Najtragiczniejsza była Wigilia, gdy wybuchło 287 pożarów, w których zginęło 5 osób, a 10 odniosło obrażenia – poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak.

Jak podał, w Wigilię i dwa dni świąt strażacy, do wszelkiego rodzaju zdarzeń, wyjeżdżali 2007 razy. Wybuchło w sumie 895 pożarów, w których zginęło 8 osób, a 53 zostały ranne. Według Frątczaka drugiego dnia świąt było 329 pożarów, w których zginęły 3 osoby.

 

Dla porównania - jak wskazał - w ubiegłoroczne święta strażacy wyjeżdżali do 2448 interwencji, w tym 651 pożarów, w których zginęło 15 osób, a 35 zostało rannych.

 

Jak mówił, wspólną cechą pożarów było to, że wybuchały one w domach i mieszkaniach. Wśród głównych przyczyn wymienił: nieostrożność dorosłych, wady i niewłaściwą eksploatację urządzeń gazowych, zostawianie włączonych urządzeń elektrycznych takich jak piecyki czy lampki choinkowe i inne iluminacje świąteczne, a także niewłaściwe dogrzewanie mieszkań.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie