Dziennikarze porwani przed miesiącem przez Al-Kaidę wrócili do Polski

Polska
Dziennikarze porwani przed miesiącem przez Al-Kaidę wrócili do Polski
Pogranicze turecko-syryjskie, fot. Reuters

Dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych Marcin Mamoń oraz fotograf i operator Tomasz Głowacki zostali porwani w Syrii w listopadzie. Porwanie było utrzymywane w tajemnicy ze względu na ich bezpieczeństwo. W niedzielę wrócili do Polski, ale szczegóły ich uwolnienia, do którego doszło 24 grudnia, nadal pozostają tajemnicą.

Polscy dziennikarze zostali porwani w listopadzie zaraz po przekroczeniu granicy turecko-syryjskiej. Od tego czasu ich los pozostawał nieznany. O tym, że zostali porwani przez Al-Kaidę, poinformowano dopiero 24 grudnia, tuż po ich uwolnieniu. 

 

O powrocie porwanych dziennikarzy do Polski poinformował na Facebooku Przemysław Marek Szewczyk, przyjaciel Marcina Mamonia.

"Marcin Mamoń wraca z Syrii po miesiącu przetrzymywania przez »złych ludzi z Al Kaidy« - jak to określił. Dziś spotka się ze swoją żoną i synami. No i pewnie kilkoma przyjaciółmi. Jest radość" - napisał na Facebooku.

 

 

Marcin Mamoń wraca z Syrii po miesiącu przetrzymywania przez "złych ludzi z Al Kaidy" - jak to określił. Dziś spotka się...

Posted by Przemysław Marek Szewczyk on 27 grudnia 2015
grz/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie