Były obrońca reprezentacji Salwadoru zastrzelony

Świat
Były obrońca reprezentacji Salwadoru zastrzelony
Reuters/Edgard Garrido

Alfredo Pacheco, były piłkarz reprezentacji Salwadoru został w niedzielę zastrzelony na stacji benzynowej w pobliżu miasta Santa Ana. W przeszłości obrońca zamieszany był w proceder ustawiania wyników meczów. W 2013 roku został dożywotnio zawieszony przez Federację Salwadoru (FESFUT).

"Biuro Prokuratora Generalnego w Santa Ana bada miejsce zbrodni, gdzie o godz. 3.30 nad ranem (czasu miejscowego) zamordowano Alfredo Pacheco na stacji benzynowej" - napisano w oświadczeniu salwadorskiej prokuratur.


33-letni Pacheco z grupą przyjaciół przebywał na stacji benzynowej, kiedy nieznany sprawca oddał w ich kierunku strzały. Dwie inne osoby zostały ranne i zostały przewiezione do szpitala w Santa Ana.


Pacheco jako piłkarz występował w rodzimych klubach Club Deportivo FAS i Deportiva Isidro Metapan oraz w New York Red Bulls w USA. Jest rekordzistą pod względem występów w reprezentacji Salwadoru (86 meczów, siedem goli).  Występował w reprezentacji narodowej w turnieju UNCAF Cup 2007 oraz Złotym Pucharze CONCACAF 2007, był także jej kapitanem.


W 2013 roku Piłkarska Federacja Salwadoru (FESFUT) zawiesiła go dożywotnio wraz z 13 innymi reprezentantami tego kraju za udział w ustawianiu wyników meczów.

 

PAP, polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie