Brudziński: Wątpię, by ktoś z Jarosławem Kaczyńskim mógł wygrać

Polska
Brudziński: Wątpię, by ktoś z Jarosławem Kaczyńskim mógł wygrać
Polsat News

- Zostaną wybrani prezes oraz wiceprezesi, a także Komitet Polityczny i Rada Polityczna - powiedział w niedzielę wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS). Wiosną odbędzie się kongres wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. W ciągu roku odbędą się kongresy programowe, a kierownictwo partii ruszy w objazd po Polsce.

- Jesteśmy w roku wyborczym. Przed nami zjazdy wojewódzkie, wybór delegatów. Następnie kongres i wybór władz krajowych. Następnie będziemy schodzili do szczebla komitetów - powiatów, gmin i sołectw - powiedział Polsat News Brudziński.

 

Oczywista reelekcja Jarosława Kaczyńskiego

 

Pytany, czy prezes Jarosław Kaczyński będzie ubiegał się o reelekcję, odpowiedział: - Zdumiewającym byłoby, gdyby lider, który poprowadził partię do trzykrotnego zwycięstwa, nie ubiegał się o ponowne przywództwo. Wydaje się to rzeczą oczywistą.

 

Brudziński dodał jednocześnie, że statut oraz regulamin partii dają możliwość pojawienia się kontrkandydata. - Wątpię jednak, aby ktokolwiek racjonalnie spoglądający na sytuację wewnątrz partii zakładał, że może z Jarosławem Kaczyńskim wygrać - skomentował.

 

Wicemarszałek nie wykluczył także, że w ścisłych władzach partii pojawią się nowe osoby.

 

PiS otwarte na koalicje

 

Partia jest otwarta na rozmowy zjednoczeniowe z Solidarną Polską i Polską Razem. Brudziński zauważa jednak, że "nie wskazuje nic na to, aby w najbliższym czasie partia Jarosława Gowina miała chęć jednoczenia się z Prawem i Sprawiedliwością". Natomiast "różne głosy płyną z Solidarnej Polski". 

 

- Chcę podkreślić, że my szanujemy naszych koalicjantów. Żadnych prób wchłaniania czy marginalizacji tych partii na pewno nie będzie. Tym bardziej, że - jak pokazały wybory parlamentarne - właśnie taka konstrukcja wspólnej listy opartej o różne partie polityczne Polakom się spodobała skoro te wybory wygraliśmy - komentował Brudziński.

 

Polsat News, PAP

mr/gr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie