Afganistan: ścięto czterech bojowników ISIS

Świat
Afganistan: ścięto czterech bojowników ISIS
Członkowie milicji z Aczin, fot. PAP/EPA/Ghulamullah Habibi

Głowy czterem bojownikom Państwa Islamskiego ścięli i umieścili przy głównej drodze członkowie milicji lojalnej wobec wpływowego przedstawiciela lokalnych władz we wschodnim Afganistanie - poinformowały w niedzielę władze afgańskie.

Do zdarzenia doszło w okręgu Aczin w prowincji Nangarhar, gdzie mają miejsce przypadki brutalnej przemocy między dżihadystami z ISIS a rywalizującymi również między sobą lokalnymi milicjami i talibami.


ISIS przeprowadziło ataki w wielu okręgach tej prowincji, próbując zastąpić radykalnych bojowników talibskich - donosi agencja Reutera.


Kilkudziesięciu członków milicji lojalnej wobec Hadżiego Zahira, wiceprzewodniczącego lokalnego parlamentu, od tygodni zwalcza w okręgu Aczin zarówno talibów, jak i bojowników ISIS.

 

ISIS zdobywa w Afganistanie przyczółki


W zeszłym tygodniu dowódca międzynarodowych sił w Afganistanie, amerykański generał John Campbell powiedział, że w kraju tym znajduje się od 1000 do 3000 członków Państwa Islamskiego i ich wpływy mogą się rozprzestrzenić, jeśli nie będą kontrolowani.


Jak poinformował Campbell, w ciągu ostatnich sześciu miesięcy ISIS zdobyło przyczółki w prowincjach Nangarhar i Kunar, gdzie bojownicy Państwa Islamskiego walczą nie tylko z siłami rządowymi, ale także z afgańskimi talibami. Konkurują z nimi o terytoria i rekrutów.


PAP

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie