W Austrii podwyższona gotowość policji po ostrzeżeniach przed zamachami

Świat
W Austrii podwyższona gotowość policji po ostrzeżeniach przed zamachami
flickr.com/Chris Yunker/CC BY-SA 2.0

Wiedeńska policja poinformowała, że otrzymała ostrzeżenie od zagranicznego wywiadu o zagrożeniu atakami terrorystycznymi w mieście. Policja natychmiast podniosła stan gotowości. Zamachy miałyby mieć miejsce między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem. W związku z alertem nie odwołano jednak zaplanowanych na ten okres dużych imprez publicznych.

Rzecznik wiedeńskiej policji Christoph Poelzl w rozmowie z agencją APA powiedział, że "ostrzeżenia nie dotyczą konkretnych dat ani miejsc". Nie sprecyzował także, skąd policja otrzymała ostrzeżenie. Rzecznik podał jedynie, że pochodzi od "zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych", które miały ostrzec również inne europejskie stolice.

 

Polska policja nie potwierdza otrzymania takiego sygnału.

 

Wiadomo jedynie, że niepokojące informacje władze austriackie otrzymały w ostatnich dniach i dotyczą one możliwości ataków z użyciem broni palnej lub ładunków wybuchowych - głosi wydany przez wiedeńską policję komunikat.


Zaplanowane publiczne imprezy nie zostały odwołane, a służby zwiększyły nadzór nad środkami transportu publiczego oraz miejscami, gdzie mogą pojawiać się tłumy. Policja w Wiedniu nie podała jednak, jakie dokładnie środki ostrożności zostały podjęte w związku z możliwym zagrożeniem.

 

PAP

wj/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie