Jogging czy siłownia, czyli gdzie lepiej spalać świąteczne kalorie?

Technologie
Jogging czy siłownia, czyli gdzie lepiej spalać świąteczne kalorie?
Polsat News

Tradycyjny świąteczny stół to wielka pokusa dla żołądków. Poświąteczny problem mogą mieć zwłaszcza ci, którzy nie mogą się jej oprzeć i bez liczenia kalorii pochłaniają kolejne porcje jedzenia. Trener personalny Jakub Krzyżak podpowiedział, że aby spalić zbędne kilogramy przed zbliżającym się Sylwestrem, warto wyjść na świeże powietrze. Tam proces spalania jedzenia przebiega szybciej.

- Zachęcam do tego, żeby wyjść na świeże powietrze. Po takim wielogodzinnym ucztowaniu w zamkniętym pomieszczeniu, warto wyjść na zewnątrz, gdzie proces spalania będzie szedł trochę lepiej - powiedział Jakub Krzyżak.

 

Według niego najprostszymi formami aktywności ruchowej, dzięki którym uda nam się spalić zbędne kalorie są jogging lub marszobieg: - Cokolwiek, co nam podkręci pracę układu krążeniowego i oddechowego - podkreślił Krzyżak.

 

Trener zachęca jednak także do korzystania z klubów fitness, które w drugi dzień świąt są już otwarte. Poleca zwłaszcza zajęcia w grupie. - Dziś rano na takich zajęciach byłem i było naprawdę bardzo dużo osób. Oczywiście, wszyscy mieli wielkie brzuchy i byli przejedzeni - powiedział Krzyżak, który podkreślił, że ten ruch służył tylko spaleniu zjedzonych kalorii.

 

Polsat News

wj/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie