Chór pracowników służby zdrowia pobił Justina Biebera na brytyjskiej liście przebojów

Kultura
Chór pracowników służby zdrowia pobił Justina Biebera na brytyjskiej liście przebojów
Polsat News

Grupa pracowników brytyjskiej publicznej opieki zdrowotnej właśnie pobiła światowej sławy gwiazdę pop Justina Biebera. Piosenka pracowników przychodni trafiła w Boże Narodzenie na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów.

Największym hitem na Wyspach została piosenka "A Bridge Over You" w wykonaniu chóru NHS, który założyli pracownicy służby zdrowia.


- Jesteśmy tak podekscytowani. Trudno w to uwierzyć. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali. To jest niewiarygodne - powiedziała Bethany Henning, terapeutka zajęciowa w ośrodku zdrowia.

 

- Włożyliśmy bardzo dużo pracy w nasze śpiewanie, wszyscy byliśmy też bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Niesamowite, że się udało - stwierdziła Francess Denis, która w przychodni pracuje jako pediatra.

 

Chór NHS powstał dwa lata temu w Londynie. Śpiewają w nim pielęgniarki, lekarze, fizjoterapeuci, akuszerki, portierzy oraz pracownicy administracji. Ich piosenka "A Bridge Over You" to połączeniu dobrze znanego utworu Simona i Garfunkela z hitem zespołu Coldplay "Fix You". Efektem jest wzruszająca piosenka o pracy i poświęceniu pracowników brytyjskiej publicznej opieki zdrowotnej.

 

 

NHS to wspólna nazwa dla systemu opieki zdrowotnej w Wielkiej Brytanii. W jej strukturach zatrudnionych jest 1,7 mln ludzi i jest jednym z największych pracodawców na świecie. Brytyjska publiczna służba zdrowia świadczy pełen zakres usług medycznych, za które nie są pobierane opłaty. Całość dochodów z piosenki zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

wj/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie