Syria: dowódca grupy rebelianckiej zabity w nalocie

Świat
Syria: dowódca grupy rebelianckiej zabity w nalocie
youtube.com

Zahran Allusz Dowódca Armii Islamu (Dżaisz al-Islam), jednej z głównych grup rebelianckich walczących w Syrii, zginął w nalocie na opanowane przez rebeliantów przedmieścia Damaszku - podał Reuters, powołując się na dwa źródła w szeregach rebeliantów.

Zdaniem informatorów agencji, celem nalotu, była tajna kwatera główna Dżaisz al-Islam, która jest w tym rejonie główną siłą zbrojną znaną ze sprawnej organizacji. Nalotu dokonało najprawdopodobniej lotnictwo Rosyjskie.

 

Informację o nalocie potwierdziło niezależne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Według jego informacji, "wielu członków i dowódców Dżaisz al-Islam zostało zabitych". Obserwatorium potwierdziło też informację o śmierci Zahrana Allusza.

 

Dżaisz al-Islam, wspierana przez Arabię Saudyjską, jest uważana za czołową organizację rebeliancką działającą na wschodnich obrzeżach Damaszku. Jej szef Allusz był postrzegany jako reprezentant umiarkowanego - w porównaniu z Al Kaidą czy też Państwem Islamskim - odłamu islamu.

 

PAP

pen/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie