Maroko: setki migrantów próbowały przedrzeć się do Ceuty

Świat
Maroko: setki migrantów próbowały przedrzeć się do Ceuty
PAP/EPA/SPANISH RED CROSS/HANDOUT

Setki afrykańskich migrantów, wpław albo pokonując wysokie ogrodzenie zakończone drutem kolczastym, próbowały przedostać się do hiszpańskiej eksklawy na terytorium Maroka. Dwie osoby zginęły.

Migranci próbowali szturmem pokonać granicę ok 4 nad ranem. Według Czerwonego Krzyża, do Ceuty, czyli na terytorium Hiszpanii, zdołało przedostać się 185 migrantów. Większość z nich odniosła rany od drutu kolczastego, gdy wdrapywała się na płot 7-metrowej wysokości; 12 osób hospitalizowano z powodu obrażeń albo wyziębienia organizmu.

 

W tym samym czasie ok. 200 osób próbowało dostać się do eksklawy wpław od strony morza. Władze marokańskie przechwyciły 104 osoby, odnaleziono też zwłoki dwóch utopionych osób, podała marokańska agencja prasowa MAP.Migrantom, którym udało się pokonać granicę, udzielili pomocy wolontariusze Czerwonego Krzyża.

 

Co roku tysiące migrantów ryzykuje życie, by pokonać granicę dwóch hiszpańskich enklaw: Ceuty i Melilli. To jedyna lądowa granica Unii Europejskiej z Afryką. W ubiegłym roku hiszpańskie władze wzmocniły zabezpieczenia na granicach obu miast.

 

PAP

pen/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie