Marihuana medyczna legalna w Kolumbii

Świat
Marihuana medyczna legalna w Kolumbii
Flickr/oswaldo/CC BY 2.0

Dekret o legalizacji marihuany do użytku medycznego podpisał kolumbijski prezydent Juan Manuel Santos oraz minister zdrowia Alejandro Gaviria. - Poprzez ten dekret umożliwimy korzystanie z dobrych właściwości konopi w celu poprawy życia ludzi - stwierdził prezydent.

Dekret reguluje uprawę roślin i nasion konopi, a także procesy produkcji, eksportu, dystrybucji, sprzedaży, użytkowania i posiadania marihuany i jej pochodnych przeznaczonych do celów medycznych i naukowych. 


Firmy, które chcą produkować i sprzedawać takie produkty muszą ubiegać się o licencję od kolumbijskiego ministerstwa zdrowia oraz Krajowej Rady Środków Odurzających. Będą one także musiały składać informacje o planach biznesowych oraz udokumentować pochodzenie pieniędzy przeznaczonych na inwestycje.


- Mamy nadzieję, że to ważny krok, by Kolumbia znalazła się w czołówce walki z chorobami. Poprzez ten dekret umożliwimy korzystanie z dobrych właściwości konopi w celu poprawy życia ludzi - stwierdził Santos podczas wtorkowych uroczystości w Bogocie.


Kolumbijski prezydent podkreślił, że nowa ustawa nie narusza międzynarodowych zobowiązań dotyczących walki z handlem narkotykami.


Xinhua.com

grz/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie