Straż Graniczna rozbiła grupę fałszerzy dokumentów i przemytników ludzi

Polska
Straż Graniczna rozbiła grupę fałszerzy dokumentów i przemytników ludzi
Straż Graniczna

Fałszowaniem dokumentów umożliwiających przekraczanie granic Unii Europejskiej i legalizowanie pobytu na terenie Unii zajmowały się cztery osoby. Wszystkie zatrzymano w weekend w Sochaczewie w województwie mazowieckim. Dzięki podrobionym dokumentom granicę mogło przekroczyć nawet 800 osób.

- Specjalna grupa operacyjna weszła w weekend do mieszkań na terenie Sochaczewa, w których zatrzymaliśmy cztery osoby podejrzewane o wytwarzanie dokumentów, umożliwiających przekraczanie granic Unii i pobyt na jej terenie  - powiedział mjr Krzysztof Grzech z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Strażnicy znaleźli m.in. "zezwolenia wojewody na pracę" i "oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy". Skonfiskowano też pieczątki urzędów pracy i firm prywatnych. - Dokumenty te były składane w konsulatach RP przez cudzoziemców zza wschodniej granicy - tłumaczył Grzech.

 

Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty dotyczące podrabiania dokumentów na dużą skalę i umożliwienie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności. Jedna z zatrzymanych osób trafiła na 3 miesiące do aresztu tymczasowego, pozostała trójka otrzymała zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny.

 

polsatnews.pl 

pen/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie