Prezydent Katowic o Sylwestrowej Mocy Przebojów: to będzie kolejna wizytówka naszego miasta

Kultura
Prezydent Katowic o Sylwestrowej Mocy Przebojów: to będzie kolejna wizytówka naszego miasta
Polsat News

W Katowicach powstaje największa scena plenerowa w kraju. W tym roku to właśnie tam odbędzie się Sylwestrowa Moc Przebojów. - Stolica Górnego Śląska to nie tylko przemysł, ale także kultura i kreatywna przestrzeń - mówił gość Polsat News Marcin Krupa, prezydent Katowic.

"Sylwestrowa Moc Przebojów" to ogromne wyzwanie realizacyjne i telewizyjne. Multimedialną scenę o całkowitej powierzchni 500 mkw przywiezie na miejsce 15 tirów. Szeroką na 60 metrów i wysoką na 16 metrów scenografię uzupełni prawie 600 mkw ekranów ledowych o wadze 14 ton. Moc nagłośnienia wyniesie 300 kW, a koncert pokaże 15 kamer, w tym jedna usytuowana w dronie z bezpośrednim przekazem obrazu na żywo. - To jest bardzo duże wyzwanie, ale proszę być spokojnym, nad wszystkim czuwamy wspólnie z Polsatem – zapewniał prezydent Katowic.


Scena stała się jednym z punktów wycieczkowych w mieście. - Dowiedziałem się, że taksówkarze przejeżdżając z gośćmi wskazują na tę scenę, że jest to największa scena w Polsce. Multimedialna, oświetlona w różny sposób, zmieniająca się kolorami – opowiadał prezydent. Dodał, że "jest to kolejna wizytówka zmian naszego miasta".


"Sylwestrowa Moc Przebojów" z Katowic z największym karaoke świata już 31 grudnia o godz. 20.00. Tylko w Telewizji Polsat.

 

Polsat News

mr/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie