Pierwsze na świecie linie lotnicze zgodne z prawem szariatu już funkcjonują

Świat
Pierwsze na świecie linie lotnicze zgodne z prawem szariatu już funkcjonują
Facebook.com/RayaniAir
Pracownicy Rayani Air

Rayani Airlines to nowa tania linia lotnicza z siedzibą w Malezji. Swoje usługi kieruje przede wszystkim do gorliwych muzułmanów.

Dyrektor zarządzający linii Jaafar Zamhari wyjaśnił, że jego pracownicy ściśle przestrzegają zasad szariatu "stworzonych na bazie porad od odpowiednich autorytetów".

 

Modlitwy na pokładzie, mięso tylko halal

 

Islamskie prawo towarzyszy klientom od chwili startu, który poprzedza modlitwa. Obsługa kabinowa płci pięknej wyznająca islam musi obowiązkowo nosić hidżaby. Pracownicy, którzy nie są muzułmanami, muszą z kolei nosić "godny strój".

 

W samolocie nie można także pić alkoholu, a podawane posiłki są halal.

 

Firma rozpoczęła już loty po Malezji - na razie oferuje tylko loty krajowe, ale w planach jest rozszerzenie oferty o podróże międzynarodowe. Rayani Air chcą także latać na Bliski Wschód - m.in. do Mekki w czasie hadżdżu (pielgrzymki - red.).

 

Próbowali już inni

 

Rayani Air to pierwsze linie lotnicze, które tak surowo przestrzegają muzułmańskiego prawa. Jego elementy znajdziemy jednak także na pokładzie maszyn linii Emirates, które nie podają wieprzowiny. W samolotach Etihad odbywają się z kolei modlitwy.

 

independent.co.uk

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie