Kobyliński przechodzi do Nowoczesnej. Dwa dni temu opuścił klub Kukiz'15

Polska
Kobyliński przechodzi do Nowoczesnej. Dwa dni temu opuścił klub Kukiz'15
Facebook.com/Paweł Kobyliński

Paweł Kobyliński, który w październikowych wyborach parlamentarnych wszedł do Sejmu z list Ruchu Kukiz'15, wstąpił do klubu Nowoczesnej - poinformował w środę przewodniczący tego klubu Ryszard Petru. W poniedziałek na prośbę prezydium klubu Kukiz'15 Kobyliński złożył u marszałka Sejmu pismo z rezygnacją z członkostwa.

- Wczoraj wieczorem przyjęliśmy do naszego klubu posła, który do niedawna był w klubie Kukiz'15 Pawła Kobylińskiego – powiedział dziennikarzom Petru. Podkreślił, że Kobyliński "wielokrotnie głosował jak my", co pozwoliło na to, by poseł dołączył do Nowoczesnej.


Rzecznik Kukiz'15 Jakub Kulesza poinformował w poniedziałek, że prośba o złożenie rezygnacji przez Kobylińskiego wynikała z niejasności w oświadczeniu majątkowym posła. Sam Kobyliński zarzuty dementował i komentował jako "wyssane z palca". Jego zdaniem rezygnacja była wynikiem powodów merytorycznych. Jak mówił Ryszard Petru "było mu duszno w klubie Kukiz'15".


Będzie więcej posłów Nowoczesnej


Petru nie wyklucza, że po Kobylińskim odbędą się kolejne rozszerzenia kadrowe. – Ale nie będzie to bicie rekordów. Szukamy osób, które pasują do nas, są podobne w sposobie myślenia – dodał.

 

Obecnie klub Nowoczesnej liczy 29 posłów.

 

PAP

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie