Wszyscy śpiewają kolędy. Teraz strażacy z Reszla

Kultura
Wszyscy śpiewają kolędy. Teraz strażacy z Reszla
facebook.com/ospreszel

Po nagraniach przygotowanych przez policjantów z Warszawy i Kielc oraz piłkarzy ręcznych Chrobrego Głogów swój świąteczny przebój zaprezentowali strażacy ochotnicy z Reszla. Ich utwór podbija właśnie sieć.

Strażacy z OSP z Reszla (woj. warmińsko-mazurskie) do nagrania podeszli w sposób bardzo profesjonalny, zaczęli od prób wokalnych, które odbyli w Miejskim Ośrodku Kultury, a utwór i podkład udostępnili im Grzegorz Kraszewski (Van Davi) i Rafał Sokołowski z zespołu 4Ever. Efekt możecie ocenić sami.


 


"Kolęda od policjantów"


Wcześniej swoje możliwości wokalne zaprezentował publicznie chór Komendy Stołecznej Policji wraz z wokalistą i aktorem Grzegorzem Wilkiem. Utwór skomponował Romuald Lipko związany z zespołem Budka Suflera. Słowa policyjnej kolędy napisała podinsp. Anna Zielińska-Brudek.

 

Treść kolędy nawiązuje do codziennej pracy policjantów. Autorzy chcieliby, żeby śpiewali ją wszyscy policjanci w Polsce, aby w noc wigilijną na patrolu nucili: "I na baczność i spocznij służyć będą człowiekowi". Dlatego planują wydanie singla.


 


Piłkarze trochę fałszowali

 

Kolędowaniem zajęli się także piłkarze ręczni z Chrobrego Głogów (woj. dolnośląskie). Wystąpili wspólnie z dziecięcym zespołem Rewia Graffiti. Młodzi artyści, recenzując estradowy występ sportowców, byli bezlitośni i stwierdzili, że wprawdzie szczypiorniści dobrze sobie radzili, ale jednak trochę fałszowali. 


grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie