Wichury nad Polską Północną. Tysiące odbiorców bez prądu

Polska
Wichury nad Polską Północną. Tysiące odbiorców bez prądu
Polsat News

W nocy i nad ranem silny wiatr spowodował liczne awarie. Straż pożarna interweniowała na Pomorzu około stu razy. IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw: warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego oraz dla Suwalszczyzny i subregionu nadmorskiego. Wiatr w tych regionach wieje z prędkością 35-50 km/h, a w porywach nawet 85 km/h. Do południa siła wiatru spadnie.

Na Bałtyku prognozowany był sztorm o sile 6-7 w skali Beauforta.

 

Dużo pracy mają strażacy.
- W 95 proc. te zdarzenia polegają na usuwaniu drzew, które tarasują przejazd. Raz była zerwana linia - tam pracują strażacy. Na szczęście nie ma rannych - powiedział Polsat News Tadeusz Konkol z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.


W Sopocie drzewo spadło na samochód osobowy uszkadzając dach auta, w Białymstoku - złamany pień upadł na dach budynku. Nikomu nic się nie stało.


W Hajnówce na Podlasiu podczas wichury spadł grad.


Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców zamknął wszystkie cmentarze komunalne w mieście oraz Park Oliwski.


Na Pomorzu około 3 tys. odbiorców nie ma prądu, na Podlasiu, w okolicy Gródka bez dostepu do energii elektrycznej jest około 4 tys. odbiorców. W wielu miejscowościach na Pomorzu prąd ma znów popłynać po południu. - Sukcesywnie usuwamy zgłoszone nam awarie - zapewniła rzeczniczka dystrybutora energii elektrycznej Energa-Operator Alina Geniusz-Siuchnińska.

 

PAP

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie