Wałęsa: przez 500 lat nie będziecie mieli tak skutecznej prezydentury, jak moja

Polska
Wałęsa: przez 500 lat nie będziecie mieli tak skutecznej prezydentury, jak moja
PAP/Adam Warża
Lech Wałęsa

Były prezydent chwalił swoje rządy na mikroblogu, który prowadzi w portalu Wykop.pl. "Gdybym miał drugą kadencję, Polska byłaby w znacznie innym, lepszym miejscu, a Kaczyńscy by się nigdy nie pojawili" - dodał.

22 grudnia mija dokładnie 25 lat od zaprzysiężenia Lecha Wałęsy na prezydenta. Była głowa państwa z tej okazji wyraziła swoje niezadowolenie z sytuacji panującej w Polsce. I jednocześnie podkreśliła swoje zasługi.

 

"Ruchem prezydenckim 35 proc. zdobyczy przy Okrągłym Stole zamieniłem na 100 proc. (...) Poprawiłem negocjacyjne ustalenia w traktacie polsko-rosyjskim, wyprowadzając wojska sowieckie. (...) Przekonałem nieprzekonanych do umorzenia połowy polskich długów" - wyliczał swoje zasługi Wałęsa i dodał, że za osiągnięcie tylko "jednego z tych punktów" jego prezydentura powinna być uważana za "błogosławioną".

 

"Tak jak potrafiłem poprowadzić do zwycięstwa nad komunizmem, tak też byłem w stanie wyprowadzić (Polskę - przyp. red.) na dobry, lepszy rozwój. Zostałem zdradzony, a jajogłowi nie mogli mi darować, że robotnik jest na czele" - podsumował swój emocjonalny wpis były prezydent.

 

Wpis Wałęsy na Wykop.pl

 

polsatnews.pl

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie