Uroczyste zgromadzenie w Sejmie z okazji 10. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta

Polska
Uroczyste zgromadzenie w Sejmie z okazji 10. rocznicy zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta
Polsat News

W Sejmie po godz. 9. odbyła się uroczystość z okazji 10. rocznicy złożenia przysięgi przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wzięli w niej udział prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Podczas uroczystości odczytana została specjalna uchwała upamiętniająca rocznicę. Wczoraj przyjęły ją niemal jednogłośnie: Sejm i Senat.

Podczas zgromadzenia wyświetlono krótki film przypominający moment złożenia przysięgi przez Lecha Kaczyńskiego 23 grudnia 2005 roku.

 

Uchwałę w 10. rocznicę zaprzysiężenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego odczytała w obecności posłów i senatorów poseł Małgorzata Golińska (PiS).

 

W treści przejętego w poniedziałek wieczorem przez obie izby parlamentu dokumentu przypomniano, że 23 grudnia 2015 roku "mija 10 lat od złożenia przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgi" przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

 

"Posłowie i senatorowie zebrani na uroczystym zgromadzeniu, składając hołd pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wyrażają przekonanie, że prezydent działając w Wolnych Związkach Zawodowych, "Solidarności", pełniąc wysokie funkcje państwowe, społeczne i samorządowe, zabiegając skutecznie jako prezydent Rzeczypospolitej Polskiej o budowę podmiotowej pozycji Polski i naszego regionu w polityce międzynarodowej, oddając sprawiedliwość ludziom walczącym o wolność naszej ojczyzny, czynnie uczestnicząc w rozwiązywaniu licznych konfliktów społecznych, przypominając idee Solidarności, której zawsze był wierny, dobrze przysłużył się Polsce" - głosi tekst uchwały.

 

We wtorkowej uroczystości udział wzięli ministrowie w Kancelarii Prezydenta oraz współpracownicy Lecha Kaczyńskiego, m.in. Maciej Łopiński, który obecnie jest szefem doradców prezydenta Dudy.

 

PAP

wj/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie