Piotrowicz: demokracja jest stabilna, będziemy jej przestrzegać

Polska
Piotrowicz: demokracja jest stabilna, będziemy jej przestrzegać
Polsat News

- Demokracja jest ustrojem, którego będziemy przestrzegać - mówił po głosowaniu w Sejmie poseł Stanisław Piotrowicz z PiS. We wtorek parlamentarzyści przyjęli nowelę ustawy o TK. Piotrowicz był sprawozdawcą projektu tej nowelizacji.

Udało nam się przyjąć prawo, które uporządkuje i ustabilizuje pracę TK. Wierzymy, że TK będzie teraz służył wszystkim Polakom, a nie tylko nielicznym, ściśle związanym z dzisiejszą opozycją i poprzednią władzą - mówił Piotrowicz. - To oni postanowili zrobić wszystko, by TK nie pozwolił nam zrealizować tego, co obiecaliśmy w czasie kampanii - dodał. 

 

Mówiąc o tym, że PiS będzie przestrzegał demokracji, zauważył że jego partia dowiodła tego w latach 2005-2007. - Nie trzymaliśmy się kurczowo tylko dla samej władzy. Bo my rządzenie państwem traktujemy jako służbę narodowi - podkreślił.

 

Piotrowicz odniósł się również do słów posła PO Borysa Budki, który zapowiedział wystąpienie do Trybunału z wnioskiem o zablokowanie nowelizacji przyjętej dziś ustawy. - Trybunał Konstytucyjny nie ma prawa wydawać postanowienia o zabezpieczeniu - powiedział poseł PiS. - TK w 2006 r. stwierdził, że wydanie postanowienia o zabezpieczeniu jest niedopuszczalne - przypomniał.

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie