Kosiniak-Kamysz: "Puszka Pandory została otwarta"

Polska

- Nie ma zgody na łamanie konstytucji. Nie ma zgody na pisanie ustaw na kolanie - powiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz komentując w programie "Graffiti" wczorajsze posiedzenie sejmowej komisji zajmującej się nowelizacją ustawy o TK. - To jest oszustwo legislacyjne PiS - powiedział wymieniając m.in. rozbieżności pomiędzy przedstawionym wcześniej projektem a procedowanym w poniedziałek.

Kosiniak-Kamysz przyznał wprawdzie, że zmiany dotyczące TK przyjęte przez poprzedni parlament w czerwcu były błędem oraz, że uchyliły furtkę. Jednak to, co obecnie robi PiS - według Kosiniaka - to "jest de facto unicestwienie Trybunału Konstytucyjnego".

 

- Puszka Pandory została otwarta w tym Sejmie - stwierdził Kosiniak-Kamysz i zauważył, że zmiany proponowane przez PiS w ustawie o TK spowodują negatywne skutki: - W wielu sprawach może nie dojść do podjęcia decyzji, do podjęcia  wyroków. Do tego dochodzi dyscyplinowanie sędziów - stwierdził prezes PSL.


Szef ludowców zauważył, że nad chaosem wokół Trybunału Konstytucyjnego już nikt nie panuje. - Nawet PiS nad tym nie panuje - powiedział.

 

Poniżej zapis całej rozmowy.

 

 

 

grz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie