Górnicza "Solidarność" likwiduje rachunek w ING Banku Śląskim i nawołuje do tego resztę związkowców

Biznes
Górnicza "Solidarność" likwiduje rachunek w ING Banku Śląskim i nawołuje do tego resztę związkowców
Polsat News

"Górnicza Solidarność podjęła decyzję o likwidacji rachunku bankowego w ING Banku Śląskim. O to samo zaapelowała do wszystkich pracowników kopalń, struktur związku z branży górniczej oraz podmiotów działających w sektorze węglowym. To protest przeciwko wycofaniu się grupy ING z wszelkich inwestycji związanych z węglem kamiennym" - napisał związek w stanowisku opublikowanym w internecie.

"Nie chcemy korzystać z usług podmiotu, który otwarcie deklaruje wrogą postawę wobec naszej branży" - napisali związkowcy.

 

Grupa ING poinformowała o zakończeniu finansowania nowych elektrowni węglowych oraz kopalń węgla kamiennego na świecie pod koniec listopada. Nie będzie już współpracowała z podmiotami powiązanymi z energetyką węglową i branżą wydobywczą. ING zapowiada także rozpoczęcie redukcji "globalnej ekspozycji kredytowej w sektorach powiązanych z węglem".


- Banki, tak jak inne podmioty gospodarcze, nie działają w próżni. ING podejmując tę niezrozumiałą w naszej ocenie decyzję, musi liczyć się z tym, że straci tysiące klientów wśród górników i mieszkańców naszego regionu - powiedział Jarosław Grzesik, szef górniczej Solidarności.

prz/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie