Ponad 1 miliard odsłon jednego odcinka bajki "Masza i niedźwiedź" na YouTube

Kultura
Ponad 1 miliard odsłon jednego odcinka bajki "Masza i niedźwiedź" na YouTube
YouTube/Get Movies

Odcinek kreskówki "Masza i niedźwiedź" stał się pierwszym rosyjskojęzycznym wideo na YouTube obejrzanym przez ponad miliard widzów. Rekordowy odcinek pod tytułem "Masza Kasza" opublikowano na YouTube w 2012 roku. Od tego momentu obejrzało go 1 mld 15 milionów widzów.

Kreskówka "Masza i niedźwiedź" pojawiła się w rosyjskiej telewizji w styczniu 2009 roku i bardzo szybko zdobyła popularność wśród dzieci i dorosłych, także za granicą. W 2015 roku film stał się pierwszym rosyjskim laureatem nagrody Kidscreen Awards.

 

W odcinku "Masza Kasza" główna bohaterka, bardzo rezolutna dziewczynka o zielonych oczach i niespożytej energii, musi poradzić sobie ze skutkami swojego kolejnego - tym razem kulinarnego - pomysłu.

 

Rekordowy odcinek opublikowano na YouTube na kanale Get Movies, na którym można oglądać filmy animowane i programy rodzinne. Według dziennika "Wiedomosti" Get Movies znalazł się w styczniu br. w pierwszej dziesiątce najbardziej dochodowych kanałów na YouTube.

 

Fabuła serialu nawiązuje do popularnej rosyjskiej bajki ludowej opowiadającej o przygodach zagubionej w lesie niesfornej dziewczynki Maszy i niedźwiedzia cyrkowego.


Odcinek "Masza Kasza":

 

 

PAP, YouTube.com

po/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie