Mecz z Litwą ostatnim testem przed Euro 2016

Sport
Mecz z Litwą ostatnim testem przed Euro 2016
Polsat News

Wiemy już, z kim reprezentacja Polski zmierzy się w swoim ostatnim towarzyskim spotkaniu przed finałami mistrzostw Europy. 6 czerwca 2016 r. biało-czerwoni zagrają z Litwą. Mecz na pewno odbędzie się w Polsce, ale stadion, na którym zostanie rozegrany jeszcze nie jest ustalony. Po tej konfrontacji Polacy wylecą samolotem czarterowym do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Czerwcowy mecz będzie dziesiątą potyczką reprezentacji Polski i Litwy - poinformował PZPN. Z dotychczasowych dziewięciu spotkań "biało-czerwoni" triumfowali w czterech, w dwóch ponieśli porażkę, a pozostałe trzy zakończyły się remisami. Bilans bramkowy korzystny dla naszej kadry, wynosi 13:8.

 

Po raz ostatni Polacy grali z Litwinami w czerwcu 2014 roku. Piłkarze Adama Nawałki wygrali w Gdańsku 2:1 po golach Milika i Lewandowskiego.

 

Towarzyskie starcie z Litwą będzie ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski przed finałami mistrzostw Europy. Pierwszy mecz na Euro 2016 reprezentacja Polski rozegra 12 czerwca z Irlandią Północną w Nicei.

Az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie