"Guardiola wybrał kolejny klub"

Sport
"Guardiola wybrał kolejny klub"
Pep Guardiola, w tle Carlo Ancelottii, fot. PAP/EPA/JAVIER LIZON

- Podczas świątecznego spotkania Bayernu Monachium Pep Guardiola poinformował nas o odejściu i tym, że wybrał już kolejny klub - poinformował w poniedziałek prezes mistrza Niemiec Karl-Heinz Rummenigge. - Prawie mnie za to przepraszał - dodał.

Wciąż nie wiadomo jednak, jaki klub Pep Guardiola zdecydował się poprowadzić w przyszłym sezonie. Najgłośniej mówi się o Manchesterze City. Wśród potencjalnych pracodawców wymienia się również Chelsea Londyn i Manchester United. - Wiem dokąd pójdzie, ale ogłoszenie tego zostawię jemu lub jego nowemu klubowi - powiedział prezes Bayernu.

 

Rummenigge dodał, że nie ma za złe Hiszpanowi, że ten po trzech latach pożegna się z Monachium. Guardiola poinformował go o tym na początku grudnia. - Przyszedł do mnie dwa tygodnie temu podczas świątecznego spotkania i powiedział, że szuka nowych wyzwań. Prawie mnie za to przepraszał, ale ja nie byłem z tego powodu zawiedziony - wyznał Niemiec.

 

Miejsce Guardioli zajmie Carlo Ancelottii, który od pół roku jest bez pracy, a wcześniej prowadził Real Madryt. Wiadomo, że z Bayernem podpisał trzyletni kontrakt.

 

BBC.com/sport

po
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie