Austria przyjmie w tym roku nie więcej niż 100 tys. migrantów

Świat
Austria przyjmie w tym roku nie więcej niż 100 tys. migrantów
PAP/EPA/Nikos Arvanitidis

Wicekanclerz Austrii Reinhold Mitterlehner powiedział w poniedziałek, że jego kraj nie może przyjąć w tym roku więcej niż 100 tys. migrantów. "90-100 tysięcy. Więcej po prostu nie będzie możliwe" - powiedział radiu ORF.

Władze przewidują, że do końca roku w Austrii złożonych zostanie około 95 tys. wniosków o azyl. W zeszłym roku takich wniosków złożono 28 tys., z czego zaakceptowano tylko 38 proc.


Będzie projekt nowego prawa azylowego


Kanclerz Austrii Werner Faymann powiedział w sobotę, że należy przyspieszyć deportacje migrantów, którzy nie kwalifikują się do otrzymania azylu. Z kolei pełnomocnik niemieckiego rządu ds. kryzysu migracyjnego Peter Altmaier w sobotnim wywiadzie dla magazynu "Focus" oświadczył, że Niemcy i Austria pracują już nad projektem nowego prawa azylowego dla Unii Europejskiej.

 

Kary za blokowanie alokacji

 

Zdaniem Faymanna tym państwom członkowskim UE, które odmawiają przyjęcia uchodźców według wyznaczonych kwot, należy zmniejszyć wysokość wypłacanych środków z budżetu Unii Europejskiej. Faymann wezwał państwa UE do "jednomyślnej solidarności".


PAP

mr/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie